Toyota'nın Ekim 2026 fiyat listesinde Corolla Sedan, Yaris, Corolla Cross, Yaris Cross, C-HR ve ticari araç modellerinin fiyatları dikkat çekiyor.
Paylaşılan listeye göre Corolla Sedan 1.965.000 TL, Yaris Hybrid 2.080.000 TL ve Toyota C-HR 2.400.000 TL'den başlayan fiyatlarla öne çıkıyor. Proace City ve Hilux modellerinde belirtilen 1 milyon TL tutarındaki 6 ay vadeli sıfır faizli kredi kampanyaları ise ticari araç satın almayı planlayanların ilgisini çekiyor. Peki, Ekim 2026'da hangi Toyota modeli ne kadar? Hibrit otomobillerin avantajları neler, SUV modellerinde fiyat farkları hangi seviyeye ulaşıyor? İşte model model Toyota fiyatları, donanım karşılaştırmaları ve otomobil alacaklara önemli tavsiyeler.
Editör notu: Bu haber, sağlanan Ekim 2026 fiyat verileri esas alınarak özgünleştirilmiştir. Fiyatlar ve kampanyalar Toyota'nın resmî kaynaklarından bağımsız olarak doğrulanmamıştır. Bayi, stok, kampanya ve teslimat koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
Toyota Ekim 2026 Fiyatları ve Otomobil Pazarındaki Görünüm
Toyota'nın Ekim 2026 Fiyat Listesinde Hangi Modeller Öne Çıkıyor?
Türkiye otomobil pazarında sıfır araç fiyatları, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almayı sürdürüyor. Özellikle döviz kuru, üretim maliyetleri, vergi düzenlemeleri, otomobil donanımları ve finansman koşulları, yeni bir araç satın almayı planlayanların yakından takip ettiği başlıkları oluşturuyor.
Japon otomobil üreticisi Toyota, Ekim 2026 dönemine ilişkin paylaşılan fiyat listesiyle farklı bütçelere ve kullanım ihtiyaçlarına hitap eden geniş ürün yelpazesini yeniden gündeme taşıyor.
Corolla Sedan, markanın geleneksel sedan otomobil arayan müşterilere yönelik seçeneklerinden biri olmaya devam ederken Yaris ve Corolla Hatchback daha kompakt otomobil isteyenlere sesleniyor. Corolla Cross, Yaris Cross ve C-HR ise SUV segmentindeki alternatifleri oluşturuyor.
Ticari araç tarafında Proace City, Proace City Cargo ve Proace Verso modelleri bulunurken Hilux, arazi koşullarına uygun güçlü gövde yapısıyla farklılaşıyor.
Ekim 2026 listesinde en dikkat çekici konulardan biri, bazı ticari araçlar için belirtilen faizsiz kredi seçenekleri. Bununla birlikte araçların yalnızca başlangıç fiyatları değil, üst donanım seviyelerine çıkıldığında oluşan fiyat farkları da satın alma kararlarında belirleyici oluyor.
Toyota Ekim 2026 Başlangıç Fiyatları
|
Model |
Başlangıç fiyatı |
| Corolla Sedan |
1.965.000 TL |
| Corolla Hatchback |
2.230.000 TL |
| Corolla Cross |
2.899.000 TL |
| Yaris Hybrid |
2.080.000 TL |
| Yaris Cross |
2.388.000 TL |
| Toyota C-HR |
2.400.000 TL |
| Proace City |
1.711.000 TL |
| Proace City Cargo |
1.216.000 TL |
| Proace Verso |
2.324.000 TL |
| Toyota Hilux |
4.109.000 TL |
Kaynak: Habere esas alınan Ekim 2026 fiyat listesi. Başlangıç fiyatları ilgili modelin en düşük listelenen versiyonuna göre verilmiştir.
Toyota Corolla Sedan: 1.965.000 TL'den Başlayan Fiyatlar
Türkiye'de uzun yıllardır tanınan Corolla Sedan, aile otomobili arayanların yanı sıra iş ve günlük ulaşım için sedan gövde tercih eden kullanıcıların da değerlendirdiği modellerden biri.
Modelin 1.5 litrelik benzinli ve 1.8 litrelik hibrit motor alternatifleri, farklı sürüş alışkanlıklarına hitap ediyor.
Benzinli seçenekler daha geleneksel bir motor yapısını tercih eden kullanıcılar açısından öne çıkarken hibrit versiyonlar, özellikle yoğun şehir trafiğinde elektrik motorunun desteğinden yararlanabilmesiyle dikkat çekiyor.
Corolla Sedan'ın tercih edilmesinde arka koltuk yaşam alanı, bagaj kullanımına uygun gövde biçimi ve günlük sürüş konforu da önemli rol oynuyor.
Paylaşılan Ekim 2026 listesinde en uygun Corolla Sedan, 1.965.000 TL fiyatlı 1.5 Vision Plus versiyonu. Benzinli Passion X-Pack seçeneğinde fiyat 2.630.000 TL'ye kadar yükseliyor.
Toyota Corolla Sedan Ekim 2026 Fiyat Tablosu
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Corolla 1.5 Vision Plus |
1.965.000 TL |
|
Corolla 1.5 Dream |
2.150.000 TL |
|
Corolla 1.5 Dream X-Pack |
2.275.000 TL |
|
Corolla 1.5 Flame X-Pack |
2.335.000 TL |
|
Corolla 1.5 Passion X-Pack |
2.630.000 TL |
|
Corolla 1.8 Dream |
2.968.000 TL |
|
Corolla 1.8 Dream X-Pack |
2.540.000 TL |
|
Corolla 1.8 Flame X-Pack |
2.775.000 TL |
1.8 Dream versiyonunun 1.8 Dream X-Pack'ten daha yüksek fiyatla listelenmesi dikkat çekiyor. Bu durum, kampanya veya liste farklılığından kaynaklanabileceği gibi veri hatası da olabilir. Satın alma öncesinde bayi teyidi alınması gerekiyor.
Corolla Sedan Benzinli mi, Hibrit mi Tercih Edilmeli?
Toyota Corolla satın almayı planlayanlar açısından motor tercihi, aracın nerede ve nasıl kullanılacağıyla doğrudan ilişkili.
Yılda sınırlı kilometre yapan ve ağırlıklı olarak şehirler arası yolculuk gerçekleştiren kullanıcılar için benzinli seçeneklerin başlangıç maliyeti önemli bir değerlendirme noktası olabilir.
Buna karşılık her gün yoğun trafikte kullanılan bir otomobilde hibrit sistemin avantajları daha belirgin hale gelebilir. Full hibrit sistemler, uygun koşullarda elektrik motorunu kullanarak yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur.
Ancak hibrit otomobillerin her kullanımda aynı oranda tasarruf sağlayacağı düşünülmemeli. Sürüş tarzı, trafik yoğunluğu, yol eğimi, hava sıcaklığı ve araç yükü tüketim üzerinde etkili.
Bu nedenle iki motor seçeneği karşılaştırılırken yalnızca katalog verilerine değil, satın alma bedeli ile uzun dönem kullanım maliyetinin toplamına bakılması daha sağlıklı.
Toyota Corolla Hatchback: Kompakt Gövde ve Hibrit Motor Bir Arada
Corolla ailesinin hatchback versiyonu, sedan otomobilden farklı olarak daha kompakt bir gövde isteyen sürücülere yönelik hazırlanıyor.
Özellikle büyükşehirlerde park kolaylığı, günlük manevra kabiliyeti ve şehir içi kullanım pratikliği açısından hatchback otomobiller önemli avantajlar sunabiliyor.
Corolla Hatchback'in 1.8 litrelik hibrit motor seçeneği, benzinli motor ile elektrik desteğini bir araya getiriyor. Bu yapı, dur-kalk trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde verimlilik beklentisi bulunan kullanıcılar için cazip bir seçenek oluşturuyor.
GR Sport donanımı ise sportif görünüm arayan tüketicilerin ilgisini çekiyor. Bununla birlikte sportif tasarım paketinin mutlaka daha yüksek motor performansı anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor.
Toyota Corolla Hatchback Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Corolla HB 1.8 Flame |
2.230.000 TL |
|
Corolla HB 1.8 GR Sport |
2.783.000 TL |
|
Corolla HB 1.8 Passion |
2.783.000 TL |
Corolla Hatchback'in Flame versiyonu ile GR Sport arasında 553.000 TL fiyat farkı bulunuyor.
Bu farkın karşılığında sunulan jant, iç mekân, multimedya, sürüş destek sistemleri ve diğer ekipmanların detaylı incelenmesi gerekiyor. Çünkü üst donanım satın almak, her kullanıcı için aynı ölçüde avantaj sağlamayabilir.
Toyota SUV Modellerinde Ekim 2026 Fiyatları
Toyota Corolla Cross: Aile Kullanımına Yönelik Hibrit SUV
SUV otomobillere yönelik ilginin artmasıyla birlikte Corolla Cross, Toyota'nın ürün gamında önemli bir alternatif haline geldi.
Corolla adının bilinirliğini SUV gövdeyle birleştiren model, daha yüksek oturma pozisyonu, kullanışlı iç mekânı ve aile kullanımına yönelik yapısıyla öne çıkıyor.
1.8 litrelik hibrit motor seçeneğiyle sunulan Corolla Cross, özellikle günlük ulaşım ile hafta sonu seyahatlerini aynı araçla gerçekleştirmek isteyen sürücülere hitap ediyor.
SUV gövdenin sağladığı yüksek sürüş pozisyonu bazı kullanıcılar için görüş kolaylığı sağlayabilir. Bununla birlikte bir aracın SUV olması, tek başına arazi kullanımına uygun olduğu anlamına gelmez.
Corolla Cross'un kullanım karakteri, daha çok asfalt yol ve günlük ulaşım beklentilerine yönelik değerlendirilmeli.
Toyota Corolla Cross Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Corolla Cross 1.8 Flame |
2.899.000 TL |
|
Corolla Cross 1.8 Passion |
3.110.000 TL |
|
Corolla Cross 1.8 Passion X-Pack |
3.600.000 TL |
Başlangıç versiyonu ile en üst donanım arasında 701.000 TL fark bulunuyor.
Bu nedenle Corolla Cross satın almayı düşünenlerin, özellikle üst paketlerdeki ilave donanımların kendi ihtiyaçlarına ne ölçüde karşılık verdiğini değerlendirmesi önem taşıyor.
Toyota Yaris Hybrid: Şehir İçinde Pratik Otomobil Arayanlara
Toyota Yaris, kompakt boyutları ve hibrit motor seçeneğiyle şehir içi otomobil kullanımına odaklanan modeller arasında yer alıyor.
Dar sokaklarda manevra yapmak, yoğun trafikte araç kullanmak ve sınırlı park alanlarından yararlanmak isteyen sürücüler açısından küçük otomobillerin önemli avantajları bulunuyor.
Yaris'in 1.5 litrelik full hibrit motoru, uygun sürüş koşullarında elektrik desteğinden yararlanarak yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olabiliyor.
Özellikle günlük kısa ve orta mesafeli yolculuk yapan kullanıcılar için Yaris'in boyutları ile kullanım karakteri dikkat çekiyor.
Bununla birlikte sık sık kalabalık aile yolculuğu yapan veya büyük bagaj hacmine ihtiyaç duyan sürücülerin araç boyutlarını dikkatle değerlendirmesi gerekiyor.
Toyota Yaris Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Yaris 1.5 Flame |
2.080.000 TL |
|
Yaris 1.5 Passion X-Pack |
2.550.000 TL |
Yaris Flame ile Passion X-Pack arasında 470.000 TL fiyat farkı bulunuyor.
Bu noktada tüketicilerin donanım tercihini yalnızca dış görünüş üzerinden değil, güvenlik teknolojileri, sürüş konforu ve günlük ihtiyaçlar doğrultusunda belirlemesi öneriliyor.
Toyota Yaris Cross: Kompakt SUV Segmentinde Hibrit Alternatif
Toyota Yaris Cross, Yaris ailesinin kompakt kullanım anlayışını SUV tasarımıyla birleştiren modellerden biri.
Yerden daha yüksek gövde yapısı, SUV görünümü ve kompakt dış ölçüleriyle özellikle şehirde SUV kullanmak isteyenlere hitap ediyor.
Modelin 1.5 litrelik full hibrit motoru, şehir trafiğinde yakıt verimliliği hedefleyen sürücüler için önemli bir tercih nedeni olabilir.
Yaris Cross'un avantajları arasında yüksek oturma pozisyonu ve günlük kullanımda pratiklik sağlayan gövde yapısı bulunuyor.
Bununla birlikte satın alma kararı verilmeden önce arka koltuk alanı, bagaj kapasitesi ve sürüş konforunun gerçek kullanım koşullarında değerlendirilmesi gerekiyor.
Toyota Yaris Cross Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Yaris Cross 1.5 Flame |
2.388.000 TL |
|
Yaris Cross 1.5 Flame X-Pack |
2.858.000 TL |
|
Yaris Cross 1.5 Passion X-Pack |
3.095.000 TL |
Yaris Cross'un başlangıç ve en üst donanımı arasında 707.000 TL fark bulunuyor.
Aynı zamanda Yaris Hatchback Flame ile Yaris Cross Flame arasındaki fiyat farkı 308.000 TL seviyesinde.
Bu fark, hatchback ile SUV arasında karar vermeye çalışan tüketiciler açısından önemli bir karşılaştırma noktası oluşturuyor.
Toyota C-HR: Sportif Tasarımlı Hibrit SUV
Toyota C-HR, markanın daha iddialı tasarım çizgilerine sahip SUV modellerinden biri olarak dikkat çekiyor.
Keskin gövde hatları, coupe tarzına yaklaşan tavan yapısı ve modern dış görünümüyle geleneksel SUV tasarımlarından ayrılıyor.
Modelde kullanılan 1.8 litrelik full hibrit motor, günlük kullanımda verimlilik hedefleyen bir sürüş karakteri sunuyor.
C-HR, özellikle otomobil satın alırken dış tasarıma ve sürüş pozisyonuna önem veren kullanıcıların değerlendirebileceği seçeneklerden biri.
Ancak tasarım odaklı gövde yapısı nedeniyle arka koltuk görüş alanı, iniş-biniş kolaylığı ve bagaj kullanımı gibi unsurların satın alma öncesinde test edilmesi faydalı olacaktır.
Toyota C-HR Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
C-HR 1.8 Flame |
2.400.000 TL |
|
C-HR 1.8 Passion |
2.873.000 TL Makale GörselleriSağa sola kaydır
|
|
C-HR 1.8 GR Sport |
3.307.000 TL |
C-HR Flame ile GR Sport arasında 907.000 TL fark bulunuyor.
Bu fark, üst donanım paketlerine yönelen tüketicilerin bütçelerini yeniden değerlendirmesini gerektirebilecek büyüklükte.
Özellikle C-HR ile Corolla Cross arasında kalan kullanıcıların yalnızca fiyatı değil, iç hacim, tasarım, sürüş karakteri ve donanım seçeneklerini de karşılaştırması gerekiyor.
Toyota Ticari Araç Fiyatları ve Faizsiz Kredi Kampanyaları
Toyota Proace City: Hem İş Hem Günlük Kullanım İçin Alternatif
Toyota'nın hafif ticari araç ailesindeki Proace City, geniş iç mekânı ve çok amaçlı kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor.
1.5 litrelik dizel motor seçeneğiyle listelenen model, özellikle iş hayatında araç kullanan ancak günlük yaşamda da aynı otomobilden yararlanmak isteyen müşterilere hitap ediyor.
Geniş yükleme ve yolcu alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar için bu sınıftaki araçlar, geleneksel binek otomobillere alternatif oluşturabiliyor.
Ekim 2026 verilerinde Proace City'nin Dream ve Passion X-Pack versiyonlarında 1 milyon TL tutarında, 6 ay vadeli ve yüzde 0 faizli kredi kampanyası bulunduğu belirtiliyor.
Ancak bu tür kampanyalarda krediye uygun müşteri profili, tahsis koşulları, masraflar ve kampanya tarihleri önem taşıyor.
Toyota Proace City Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Proace City 1.5 Dream |
1.711.000 TL |
|
Proace City 1.5 Flame X-Pack |
1.893.000 TL |
|
Proace City 1.5 Passion X-Pack |
1.940.000 TL |
Proace City, sağlanan listeye göre Toyota'nın binek otomobillerinin bir bölümünden daha düşük başlangıç fiyatına sahip.
Bununla birlikte ticari araç sınıfındaki bir modelin satın alma bedelinin düşük olması, her kullanıcı açısından daha ekonomik olacağı anlamına gelmiyor.
Araç sınıfı, vergilendirme, kullanım kısıtları, sigorta, muayene ve işletme giderleri gibi unsurların ayrıca değerlendirilmesi gerekiyor.
Toyota Proace City Cargo: İşletmeler İçin Yük Taşıma Çözümü
Proace City Cargo, özellikle şehir içi dağıtım, servis hizmetleri ve ticari yük taşımacılığı yapan işletmelere yönelik bir model.
Kapalı kasa gövde yapısı, ticari kullanım ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş yük alanı ve dizel motor seçeneğiyle öne çıkıyor.
E-ticaret, teknik servis, küçük ölçekli lojistik ve saha hizmetleri gibi alanlarda faaliyet gösteren işletmeler için hafif ticari araçların yükleme kolaylığı ve günlük kullanım maliyeti önemli.
Ekim 2026 listesinde Cargo'nun Vision donanımı 1.216.000 TL başlangıç fiyatıyla yer alıyor.
Toyota Proace City Cargo Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Proace City Cargo 1.5 Vision |
1.216.000 TL |
|
Proace City Cargo 1.5 Dream |
1.270.000 TL |
Paylaşılan bilgilerde tüzel müşterilere özel faizsiz finansman seçeneğinden de söz ediliyor.
İşletmelerin bu tür kampanyaları değerlendirirken toplam finansman maliyetine, kredi vadesine, ticari gelir akışına ve araçtan beklenen kullanım süresine dikkat etmesi gerekiyor.
Toyota Proace Verso: Geniş Yolcu Kapasitesi Arayanlara
Toyota Proace Verso, geniş iç hacme ve yüksek yolcu taşıma kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılar için geliştirilen seçenekler arasında bulunuyor.
Kalabalık aileler, transfer hizmeti sunan işletmeler ve yolcu taşımacılığı yapan ticari kullanıcılar açısından bu tür araçlarda koltuk düzeni, bagaj alanı ve uzun yol konforu ön plana çıkıyor.
Proace Verso'nun 2.2 litrelik motor seçeneğiyle listelenmesi, modelin ticari ve çok amaçlı kullanım beklentilerine yönelik konumunu destekliyor.
Toyota Proace Verso Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Proace Verso 2.2 Passion |
2.324.000 TL |
|
Proace Verso 2.2 Passion X-Pack |
2.392.000 TL |
İki versiyon arasında 68.000 TL fark bulunuyor.
Bu nedenle daha yüksek donanım seviyesinde sunulan özelliklerin ihtiyaçlarla örtüşmesi halinde Passion X-Pack seçeneği ayrıca değerlendirilebilir.
Toyota Hilux: Zorlu Koşullar İçin Güçlü Pick-up Seçeneği
Toyota Hilux, pick-up segmentinde arazi koşullarına yönelik yapısıyla tanınan modellerden biri.
Tarım, inşaat, saha hizmetleri ve arazi çalışmalarında kullanılan pick-up araçlar, yük taşıma ihtiyaçlarıyla zorlu yol koşullarını bir araya getiren kullanıcılar için önem taşıyor.
Hilux'un 2.8 litrelik motor seçeneği, modelin ürün gamında güçlü motor alternatiflerinden birini oluşturuyor.
Ekim 2026 fiyat listesinde Adventure, Hi-Cruiser ve Invincible donanımları bulunuyor.
Paylaşılan kampanya bilgilerinde tüzel müşteriler için 1 milyon TL tutarında, 6 ay vadeli ve yüzde 0 faizli kredi fırsatı da yer alıyor.
Toyota Hilux Ekim 2026 Fiyatları
|
Versiyon |
Ekim 2026 fiyatı |
|---|---|
|
Hilux 2.8 Adventure |
4.109.000 TL |
|
Hilux 2.8 Hi-Cruiser |
4.390.000 TL |
|
Hilux 2.8 Invincible |
4.729.000 TL |
En uygun Hilux ile en üst donanım arasında 620.000 TL fark bulunuyor.










