Güvenli Alışveriş İpuçları acilensatilik.com a Hoş geldiniz

Güvenli Alışveriş İpuçları

acilensatilik.com olarak birçok güvenlik uygulaması kullanıyor ve kullandığımız uygulamalara her geçen gün yenisini ekliyoruz. Aşağıda yapacağınız alışverişlerinizde sizleri korumak ve yardımcı olmak üzere ek olarak hazırladığımız önemli ipuçlarını bulabilirsiniz. Lütfen okuduktan sonra alışverişlerinize devam edin.

Emlak Satıcıları İçin Güvenlik Önerileri

Satmak üzere ilan verdiğiniz gayrimenkulünüzü almak isteyen şahıslarla irtibat kurduğunuzda, alıcı şahsın; gayrimenkulü verdiğiniz fiyata almak istediğini belirtmesi sonrası her hangi bir sebep göstererek (hastayım, cenazem var, işlerim yoğun vb.) isme satış vekaletnamesi çıkartma talebini ve benzeri beyanlarını dikkate almayın ve paranızı peşin almadan kesinlikle vekaletname çıkartmayın.

Vasıta Satıcıları İçin Güvenlik Önerileri

Değerli üyemiz, acilensatilik.com internet sitesinin amacı, herkesin ilan verebileceği ve ilan arayabileceği bir internet sitesi sunmaktır.

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırladığımız "araç satarken dikkat etmeniz gereken hususlar" metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Tanımadığınız kişilere Kesinlikle satış vekaleti vermeyiniz.

Satış veya vekalet işlemini sattığınız aracın bedelini teslim aldıktan sonra gerçekleştiriniz.

Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.

Herhangi bir ödeme olmadan gerçekleştirdiğiniz satış işlemi sonucunda uğrayabileceğiniz zararda; acilensatilik.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

"Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır."

Ürün Satıcıları İçin Güvenlik Önerileri

Ürününüzün seri numarası vb. bilgilerini göndermeden önce not edin ve kargo bilgi fişine de yazın.

Herhangi bir vekaletname verme ve mal/ürün teslim etmeniz sonrası paranızı alamamanız halinde acilensatilik.com'un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.